صنایع چوب و کاغذ
مبلمان 

درب های کرکره ای ، مکمل زیبایی آشپزخانه ، منزل و محیط کار شما

Maf Wood

امروزه با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی در صنایع مختلف ، طبعا صنعت چوب و  به تبع آن سیستم های دکوراسیون داخلی و خارجی منازل ، اداره ها و نیز  آشپزخانه های مدرن پیشرفت قابل توجهی داشته اند . 

با توجه به اینکه معماری داخلی ساختمان ها دچار تغییرات زیادی شده و این تحولات به خصوص در محیط داخلی آشپزخانه ها به چشم می آید ،  لذا نوع طراحی داخلی و چیدمان یونیت های مختلف آشپزخانه در کنار هم تاثیر محسوسی در زیبایی محل سکونت و کار دارد .

با گذشت زمان ،  ظاهر آشپزخانه های منازل مسکونی و فضاهای اداری  دچار تحولات زیادی گشته و از حالت سنتی خود  که تعدادی کمد یک اندازه در کنار هم قرار گرفته اند،  تا وسایل مورد نیاز داخل آن قرار بگیرند خارج شده و طراحان می کوشند تا از  ترکیبات مختلف ، جهت زیباتر شدن محیط های مذکور استفاده شود .

 

علاوه بر زیبایی قابل توجه درب های کرکره ای یکی دیگر از مزیت های آن جبران کمبود فضای لازم جهت چرخش و باز و بسته شدن درب یونیت هاست .

درب های کرکره ای یکی از ترکیباتی است که برای پوشش یونیت های آشپزخانه و فایل های اداری مورد استفاده قرار می گیرداین نوع درب ها  که محصول کشور آلمان است به  اسم تجاری RAUVOET  در بازار ایران  شناخته شده اند ، و تو لید کنندگان سیستم آشپزخانه های مدرن و فایل های اداری از آن استفاده می کنند. این کرکره ها  در دونوع اصلی  P.V.C و آلومینیومی با ویژگی های متفاوت در بازار موجودند . این کرکره ها با هم تفاوت هایی دارند مثلا اکثر قسمتهای کرکره P.V.C به شکل شاخه ای تولید شده و برای ساخت یونیت ها ی مختلف قابل برش می باشند اما  در مورد کرکره های آلومینیومی با توجه به نوع جنس یونیت های با  ابعاد استاندارد ( یا به درخواست مشتری در اندازه های سفارشی ) تولید می شود تفاوت دیگر این کرکره ها از لحاظ قیمت است ، زیرا آلومینیوم  در بازارجهانی نسبت به P.V.C گرانتراست و به همین دلیل  هزینه یک یونیت از جنس آلومینیوم تقریبا دو  برابر همان  یونیت از جنس P.V.C است .

به غیر از دوتفاوت فوق در بقیه موارد بین دو جنس مختلف کرکره تشابه کاربری کامل وجود دارد.

برای مثال از لحاظ تعدد اقلام لازم  جهت نصب کرکره  شامل : نبشی ، پروفیل ، ریل روکار یا توکار ریل های مارپیچ ، سر پروفیل ، ریل گوشه ، گیره مرکزی و  سیستم ترمز  تفاوت خاصی وجود ندارد. همچنین از لحاظ اجرای درب های کرکره ای در دوجهت  افقی و عمودی و نصب سیستم کاملا شبیه هم هستند .

 

در مورد کرکره های P.V.C هم اکنون رنگ های افرا ، راش ، گیلاسی و نقره ای  در اختیار تولید کنندگان قرا ر دارد  .

 در همین راستا با توجه به نیاز بازار، شرکت برین رخ این تونایی را دارد که سایزهای مختلف کرکره های آلومینیومی را نیز در اختیار مشتریان قرار دهد .

امید است که با پیشرفت تولید سیستم های آشپزخانه مدرن و فایل های اداری  و استفاده از مواد اولیه جدید روز به روز بر زیبایی و جذابیت محیط های مسکونی و اداری افزوده شود .

 

 Maf Wood

سمينار پروفيل رپينگ شرکت برين رخ

 

شرکت برين رخ ، عضو گروه برين و تأمين کننده مواد اوليه صنعت چوب جهت آشنايي بيشتر توليد کنندگان پروفيل روکش شده با مواد اوليه اين صنعت از جمله روکش هاي p.v.c وp.pمخصوص پروفيل و چسب هاي مخصوص روکش کردن پروفيل ، سمينار تخصصي با حضور متخصصين مواد اوليه صنعت سه شنبه 27 تيرماه در هتل استقلال تهران برگزار کرد .

اين سمينار با حضور شرکتهاي مختلف که در زمينه پروفيل فعاليت دارند برپا شد . دراين نشست  توماس تاسمن از شرکت رنوليت آلمان به عنوان اولين سخنران به معرفي  محصولات   و اهداف مجموعه خود پرداخت  وي در اين باره گفت  : شرکت رنوليت جز 3 شرکت بزرگ و مطرح در سطح دنيا است که با قدمت 60 ساله خود در زمينه توليد انواع روکشهاي  p.v.c توانسته سهم بزرگي از بازار دنيا را به خود اختصاص دهد . وي افزود : دفتر مرکزي شرکت درشهرWorms کشورآلمان بوده و در ساير نقاط دنيا  نيز فعاليت گسترده ای دارد .

وي در ادامه گفت  : شرکت رنوليت علاوه بر 7 کارخانه توليد روکش p.v.c در داخل آلمان ، خطوط توليدي ديگري نيز در ساير کشورها از جمله انگلستان،آمریکا،فرانسه و ... دارد . شرکت رنوليت مي کوشد تا پاسخگوي مشتريان خود در سراسر دنيا باشد .

تاسمن تصريح کرد : ادغام شرکت رنوليت و آلکور از ديگر اقدامات انجام شده در سال 2006 بوده که حاصل اين همکاري دو برابر شدن حجم فروش و گردش مالي اين شرکت است .

مدير صادرات شرکت رنوليت افزود : اين شرکت در زمينه توليد  قطعات خودرو ، روکشهاي سقف و داش بورت براي ماشين و همچنين ملزومات پزشکي مثل کيسه هاي نگهداري خون ، روکشهاي ضد آبي که در استخرهاي شنا ، پرورش ماهي و ورزشگاهها کاربرد دارد ، فعاليت مي نمايند . 

وي در پايان از شرکت کنندگان قدرداني کرد و ياد آور شد : عمده تمرکز شرکت رنوليت مربوط به توليد روکشهاي p.v.c در صنعت چوب است و قدرت و شهرت اين شرکت در سطح دنيا حاصل توليد محصولات با کيفيت عالی به خصوص در صنعت چوب است .

دومين سخنران اين سمينار کلاين سورگن از شرکت آلکور بود وي گفت : شرکت آلکور يکي از شرکتهاي موفق در زمينه توليد روکش با طرحهاي منحصر به فرد در دنيا است روکشهاي توليدي آلکور از نوع ترمو پلاست يا گرم نرم است و پس از دريافت حرارت و سرد شدن تمايلي به بازگشت ندارد و در طول مدت پروسه روکش زني اين روکشها چين نمي خورند و چسب مورد استفاده از نوع پلی اولي فين po) ) است که از نظر کيفيت در حد عالي و از لحاظ قيمت بسيار مقرون به صرفه است .

در مجموع روکشهاي توليدي از شرکت آلکور از خانواده پلي پروپيلن است و از لحاظ قابليت انعطاف پذيري حد واسط بين روکشهاي finish foil و p.v.c  هستند و بزرگترين مزيت آنها قابليت روکش کردن انواع پروفيل با کيفيت مرغوب با طرح وجلوه ای کاملاً طبیعی می باشد،به این علت که درپروسه تولید روکش هایP.P قابلیت چاپ در داخل خلل و فرج ایجاد شده در سطح روکش(Emboss)وجود دارد که در سایر روکش ها به ندرت انجام پذیر می باشد.و از سوي ديگر مقاومت اين روکشها در مقابل حرارت ، مواد شيميايي ، خش پذيري ، رطوبت درحد قابل قبولي بوده و در ساختار آنها فرمالدئيد بکار نرفته در نتيجه آسيبي به محيط زيست نمي رساند .

رئيس صادرات شرکت آلکور در پايان گفت : با استفاده از روکشهاي شرکت آلکور در خطوط پروفیل رپینگ ميتوان سرعت  توليد راتا حد زیادی افزايش داد ، همچنین در صورت استفاده از یک طرح و رنگ روکش با ضخامت کم ( برای مثال12/0میلی متر ) می توان هر سه پروسه  پروفیل رپینگ، پرس تخت و پرس ممبران را انجام داد که محصول نهایی تولید شده با این قطعات همرنگ(برای مثال درب کابینت) زیبایی همگون و منحصر به فردی خواهد داشت.

آقاي شرودل به عنوان آخرين سخنران اين سمينار به معرفي شرکت يووات پرداخت و گفت اين شرکت يکي از بهترين توليد کننده هاي انواع چسب در اروپا است و از سال 1919تا به امروز در حال فعاليت است و بخش اعظم محصولات توليدي اين کارخانه يعني 55 ٪ آن مربوط به چسب هاي ويژه چوب ، 30 ٪ مربوط به کاغذ و 15 ٪ هم اختصاص به صنايع خودرو سازي و نساجي دارد 

شرو دل در ادامه تصريح کرد : دربحث کاربرد چسب بايد به دو مقوله مهم توجه خاص داشت . اول چسبندگي مولکولي خود چسب و دوم قابليت چسبندگي ملکولي بين چسب و قطعه مورد نظراست.

وي در مورد ميزان چسبندگي چسبها گفت : چسب زني يک پروسه بسيار مهم در فرايند توليد محصول است بنابراين  عوامل متعددي در موفقيت و يا عدم آن مؤثرند ازجمله پرسنل ، ماشين آلات ، دما ، رطوبت (کلاً شرایط محیط کار) و مهمترين فاکتور انتخاب نوع چسب است .

مدير صادرات شرکت يووات افزود : چسب هاي يووات در مقابل شرايط محيطي بسيار حساس هستند لذا اين چسبها در بسته بندي هاي کاملا"عايق در بازار عرضه ميشود .

شرودل تصريح کرد : شرکت يووات همکاري بسيار نزديکي با شرکت توليدي روکش آلکوردر زمینه تامین چسب پلی اولیفین(PO)جهت روکش هایP.P دارد ، وی در ادامه اشاره کرد: نکته مثبت در مورد این نوع چسب ها سهولت نگهداری در انبار نسبت به چسب های معمول پلی اورتان (PU)می باشد که جهت چسباندن روکش های P.V.Cاستفاده می شوند.

وي در ادامه به کلیه حاضرین در سمینار توصیه کرد در هنگام تهیه چسب مورد نیاز به عوامل مهمی همچون ویسکوزیته(غلظت یادر صد تراکم چسب) همچنین خالص بودن Un Filled)) و ناخالص بودن(Filled)چسب بسیار توجه نمایندکه تاثیر بسزایی در کیفیت چسبندگی و میزان مصرف دارد،سپس چسب رااز لحاظ قیمت با موارد مشابه مقایسه نمایند.  

Maf Wood


موضوعات مرتبط: کابینت آشپزخانه
[ چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۶/۱۳ ] [ 19:10 ] [ محمدرضا محمدی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

صنایع چوب و کاغذ
www.woodworking.ir
www.woodshop.ir


امکانات وب

  تبلیغات

مکان تبليغات شما

شما مي توانيد با کمترين هزينه در اين مکان تبليغ خود را قرار دهيد.

09131040231

مکان تبليغات شما

شما مي توانيد با کمترين هزينه در اين مکان تبليغ خود را قرار دهيد.

09131040231


تبلیغات شما 

Powered by WebGozar