صنایع چوب و کاغذ
مبلمان 

بسمه تعالی

 

سلام

پروژه روکشگیری به روش تراشه زنی برای دانلود  Download


موضوعات مرتبط: پروژه، دانلود، ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ، تخته لایه و روکش
[ پنجشنبه 1389/06/25 ] [ 2:7 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

 

سلام

پروژه ماشین لوله بری برای دانلود  Download


موضوعات مرتبط: پروژه، دانلود، ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ، تخته لایه و روکش
[ پنجشنبه 1389/06/25 ] [ 2:4 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

 

سلام

پروژه اره نواری افقی برای دانلود  Download


موضوعات مرتبط: پروژه، دانلود، ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
[ پنجشنبه 1389/06/25 ] [ 2:2 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

 

سلام

پروژه اره متناوب برای دانلود Download


موضوعات مرتبط: پروژه، دانلود، ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
[ پنجشنبه 1389/06/25 ] [ 2:0 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

 

ماشین خراطی صنایع چوب

 

چوب يكي از صنايع دستي سنتي ايران است كه از زمانهاي قديم در اين مرزوبوم رواج داشته و به طور معمول در مناطقي از كشور كه چوب در آنجا بيشتر يافت ميشود رايج است زيرا ماده اوليه ي عمده ي آن چوب مي باشد چوب هاي مورد استفاده در خراطي شامل گردو، نارون، توسكا، زبان گنجشك ، بيد، چنار، چوب سفيد، كهور گلابي، كيكم و ….


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1388/07/26 ] [ 9:44 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

 

توانایی وخصوصیات ماشین خط زن

 

1-    توانایی برشکاری انواع صفحه های ساده و روکشدار بدون لب پریدگی

2-   ... ... .


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1388/07/26 ] [ 9:41 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

ماشین خراطی کپی تراش

 

ماشین خراطی چوب برای تراشیدن سطوح قوس دار داخلی وخارجی قطعات چوب که سطح تراش آنها را نتوان با ابزارهای دستی مانند رنده یا انواع مغارها با دست ویا بوسیله ماشین رنده، اره و فرز و ... متناسب با قوس مورد نظر طبق نقشه کار ایجاد نمود، از ماشین خراطی استفاده می شود که دارای انواع مختلف به شرح زیر است : ... ... .

 


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1388/07/26 ] [ 9:31 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

 

ماشین های لوله بر (Peeler) و انواع آن

اصول کار

اساس کار همه این ماشین ها که امروزهانواع بسیار متفاوت آنها با ابعاد و قدرت های مختلف و برای هدفهای متفاوت ساخته شده و در صنایع روکش سازی از چوب مورد استفاده قرار می گیرد درست مانند کار یک مداد تراش کوچک معمولی است . با این تفاوت که چون نوک مداد باید تیز باشد محفظه دخول چوب مداد در آن به شکل مخروطی ساخته شده است و بتدریج که مداد در مقابل تیغه مداد تراش و با نیروی چرخشی دست انسان می چرخد نوک آن تراشیده و سر آن باریک می گردد ولی در مورد لوله بری چوب محفظه ای وجود ندارد و محور چرخش گرد بینه کاملا موازی طول تیغه می باشد وگردبینه به مرغک های ماشین بسته می شود و جلو تیغه ماشین لوله بری می چرخد تا به صورت ورقه نازک مداومی در می آید . در ضمن چون محفظه ای وجود ندارد ورقه بریده شده از چوب از سمت دیگر ماشین (از زیر تیغه )به ... ... .

 


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ، تخته لایه و روکش
ادامه مطلب
[ شنبه 1388/07/25 ] [ 17:11 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

اره نواری افقی

اره ی نواری گرده بینه بر : این نوع ماشین ها جهت بریدن چوب های پهن برگ ، چهار تراش کردن گره بینه برای تهیه ی روکش کاردی و همچنین برای تهیه ی تخته الوار از گرده بینه های سوزنی برگ که قطر گرده بینه مورد برش در آن بزرگتر از 450 میلیمتر باشد به کار   می رود . این ماشین ها در مقایسه با ماشین های اره گاتر دارای خوراک اره کمتر و حسن دیگر آن کیفیت برش می باشد و نیز می توان برش را به طور دلخواه  انجام داده  و ... ... .

 

76n7zvhq3i7thq0zqr.jpg


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ شنبه 1388/07/25 ] [ 16:45 ] [ محمدرضا محمدی ]
 

بسمه تعالی

دستگاه سه كاره:

از جمله دستگاههايي كه بيشترين كاربرد را در كارگاهها و كارخانجات صنايع چوب دارد مي توان دستگاه سه كاره را نام برد. اين دستگاه خود شامل سه دستگاه،  كف رند، اره مجموعه اي (اره گرد) و كم كن افقي مي باشد كه در اين پروژه به ... ... .

1bgqlbh7gofd81tqqffk.jpg


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ شنبه 1388/07/25 ] [ 16:31 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه رب الشهدا

ماشين كاغذ و فرايند توليد

تاريخچه كاغذسازي

صنعت ظريف كاغذ سازي در حدود 100 سال بعد از ميلاد در چين آغاز شد بشر كشف كرد با صاف كردن سوسپانسيون از خمير و از  خيساندن پوست داخلي خيزان را بدست آمده بود خمير را بدست آمده را بر روي ميز منفذدار پهن مي كردند بصورت نمدي از الياف تشكيل مي شد اين الياف بعد از فشردن و خشك كردن روي آن رسامي يا مي نوشتند.

تا اوايل قرن نوزدهم كاغذ همچنان بصورت دستي ساخته مي شد گرچه لويي رابرت نخستين ماشين پيوسته كاغذسازي در سال 1799 به ... ... .

    

MAF WOOD


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ، کاغذ
ادامه مطلب
[ جمعه 1388/07/24 ] [ 12:17 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

اهداف تعمير و نگهداري ماشين آلات:

  1- نگهداشتن توان توليد در سطح بالا

2- كم كردن تعميرات اتفاقي و جايگزين كردن تعميرات پيشگيرانه به جاي آن مي باشد زيرا تعميرات اتفاقي كه باعث توقف توليد ،نيروي كار و... ... .


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ دوشنبه 1388/06/23 ] [ 1:6 ] [ محمدرضا محمدی ]

CNC

پدیده ای نو در صنعت چوب

 

بشر از دیر بازدر پی آن بوده که با استفاده از ساده ترین روش ها و صرف کمترین زمان ، بهترین وسایل را به دست آورد. انسان اولیه تنها با سنگ الفت داشت و بدین لحاظ کلیه اشیا و لوازم خود را با رنج بسیار از سنگ می ساخت . با گذشت زمان و تکامل تدریجی اندیشه بشری انسان به استفاده از گیاهان و فرآورده های گیاهی روی آورد و به دنبال آن برخی از ملزومات خود را از چوب و برگ درختان تهیه کرد. فراوانی این منبع چنان بود که در ابتدای امر به عنوان بهترین منبع در ذهن بشر متصور شد ولی به مرور زمان و به خصوص صنعتی شدن جوامع در سالهای اخیر به ........

 

 

 


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ دوشنبه 1387/11/21 ] [ 14:51 ] [ محمدرضا محمدی ]

آيين‌نامه‌ حفاظتي‌ تاسيسات‌ و ماشين‌هاي‌ اره‌ چوب‌ بري‌

 

 قسمت‌ اول‌ - تعريف‌ دستگاه‌هاي‌ اره‌ چوب‌ بري‌

 اره‌ تسمه‌اي‌:

 اره‌ تسمه‌اي‌ عبارت‌ از يك‌ نوع‌ ماشين‌ چوب‌ بري‌ است‌ كه‌ داراي‌ يك‌ يا چند تسمه‌ فولادي‌ بي‌ انتها بوده‌ و روي‌ يك‌ يا هر دو لبه‌ آنها يك‌ رشته‌ دندانه‌ وجود دارد. اين‌ تسمه‌ فولادي‌ روي‌ دو فلكه‌ سوار شده‌ محور اين‌ فلكه‌ها در يك‌ صفحه‌ افقي‌ يا در يك‌ صفحه‌ قائم‌ و در دو طرف‌ ميز كار قرار گرفته‌ است‌.

 اره‌هاي‌ گرد:

 1- ماشين‌ اره‌ گرد عبارت‌ از يك‌ يا چند صفحه‌ نازك‌ فولادي‌ گرد كه‌ محيط‌ آنها به‌صورت‌ دندانه‌هاي‌ اره‌ درآمده‌ و اين‌ صفحات‌ روي‌ محورهاي‌ افقي‌ يا عمودي‌ نصب‌ شده‌ و با گردش‌ محور عمل‌ برش‌ چوب‌ انجام‌ مي‌گيرد. طرز قرار .........


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ پنجشنبه 1387/06/14 ] [ 0:46 ] [ محمدرضا محمدی ]
پانل بر مدل Sigma Prima N

 

پانل بر مدل fh6 قوی ، سریع و دقیق

 

اره گرد میزی مدل F45 ELMO

 

 


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1387/06/13 ] [ 22:34 ] [ محمدرضا محمدی ]
ماشین تیز کننده ابزار آلات کار با چوب
این دستگاه مجهز به چرخهای با قابلیت چرخش بالاست که در تیز کردن ابزار آلات کار با چوب قابلیت بسیاری دارد. از دیگر قابلیتهای این دستگاه توانایی آن در شکل دهی به قطعات چوبی است. از دیگر قطعات این دستگاه می توان به وجود شیشه ای جهت جلوگیری از پراش قطعات چوب یا فلز تراشیده شده از ابزارآلات، دستگاههای خنک کننده و ... اشاره نمود. وجه تمایز این ماشین از ماشینهای مشابه تعداد و زاویه چرخهاست که به آن امکانات منحصر به فردی در تراش ابزار آلات می دهد.

Maf Wood


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
[ چهارشنبه 1387/06/13 ] [ 22:6 ] [ محمدرضا محمدی ]

معرفی فرزهای چند موتوره شرکت  WEINIG

ایده ساخت دستگاههای فرز چند موتوره ( مولدر) از زمان جنگ جهانی دوم شروع شد، زمانی که برای ساخت جعبه های مهمات مشکل بوجود آمده بود. در آن زمان  نیاز به دستگاهی که سه کار فرز ، رنده و گندگی با یک عملیات را انجام دهد احساس می شد .

نهایتا ً مهندسین آلمانی به فکر ساخت دستگاه فرز چند موتوره (مولدر) افتاده و پس از ساخت آن  همه ساله مدلهای جدید این نوع ...........


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1387/06/13 ] [ 19:13 ] [ محمدرضا محمدی ]

10 نکته قابل توجه درمورد لبه چسبانها

 

یکی از پر کاربردترین ماشین آلات صنایع چوب در حال حاضر با توجه به رواج روز افزون استفاده از صفحات MDF ، دستگاههای لبه چسبان می باشد.

 

این دسته ماشین آلات که در انواع مختلف، با قابلیتهای متفاوت و توسط سازندگان متنوعی تولید می شود، مانند دیگر ماشین آلات صنعتی برای کارکرد صحیح و بدون مشکل نیازمند یک سری مراقبتها و نگهداریهای ویژه است که به اهم آنها درذیل اشاره شده است:

 

1-گریس کاری محور پیستونهای پنوماتیک که هم نقش نظافت و هم روانکاری را دارد. درنهایت گریسهای اضافه توسط دستمال تمیز پاک می شود.

نکته حائز اهمیت آنکه گریس نباید از نوعی باشد که منجر به خرابی قطعات لاستیکی و پلاستیکی شود. به عبارتی از گریسهای نفتی نباید استفاده شود.

نوع خاصی که توصیه می شود گریس Glitmo 805 از کارخانه Fuchs ساخت کشور آلمان می باشد.

 

2-گریس کاری محورهای بخشهای متحرک ایستگاهها با گریس فوق وسپس .........

 

Maf Wood


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ چهارشنبه 1387/06/13 ] [ 18:54 ] [ محمدرضا محمدی ]

بسمه تعالی

 

منبع: www.paperandwood.com

 

دو تا از ماشین آلات صنایع چوب

ماشین كف رند و دستگاه خلا خشك كن چوب رنده برقی در سال1793 م. بوسیله ساموئل بنت هام اختراع شد. ماشین های رنده امروزی قادرند،سطوحی صاف را با سرعت، دقت و راحتی تهیه كنند. اكثر ماشینهای رنده طوری طراحی شده اند كه بایستی برای رندیدن چوبها، چوبها را با دست بر روی استوانه برش آنها حركت داد.

در ماشین رنده، عمل برش بوسیله استوانه دواری صورت میگیرد كه بر روی آن دو تا شش تیغه بصورت ساده یا اریب نسب شده اند در كار با این ماشین مانند هر ماشین صنایع چوب دیگر باید برای تهیه یك سطح ساف كار را به آرامی در روی آن به پیش برد. از ماشین رنده كف رند برای رندیدن سطوح چوب، یك رو و یك نر كردن، دو راهه كردن و نیز برای درز كردن میتوان استفاده كرد.

صافی سطح ایجاد شده بعد از عمل بستگی به تعداد تیغه، تعداد دور توپی یا استوانه برش و سرعت پیش برد كار دارد.

حفاظت وایمنی ماشین رنده كف رند :

1- هر دو میز را به دقت.......

برای خواندن ادامه مطلب  بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

 

با نظر دادن  خود و فقط کیلیک بر رویه تبلیغات از این وبلاگ حمایت کنید

 

Maf Wood

 


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ شنبه 1387/04/22 ] [ 19:51 ] [ محمدرضا محمدی ]

ماشین اره نواری

اره نواری یکی از مفید ترین و حیاتی ترین ماشینهای کارگاه صنایع چوب می باشد طرح اولین اره نواری در سال 1808 در انگلستان به ثبت رسیده ماشین اره نواری ممکن است ، افقی یا عمودی باشد.

از ماشین اره نواری در کارهای مختلف از قبیل قوس بری، برش طولی ، بریدن چوبهای ظریف ، بریدن فاق وزبانه و تبدیل گرده بینه های چوب به الوار وتخته ، قطع کردن چوبهای ضخیم و ......

برای خواندن ادامه مطلب  بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

 

با نظر دادن  خود و فقط کیلیک بر رویه تبلیغات از این وبلاگ حمایت کنید

 

Maf Wood

 


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ دوشنبه 1386/08/21 ] [ 10:31 ] [ محمدرضا محمدی ]

سلام

 

پانل بر مدل Sigma Prima N

 

 

 

برای خواندن  ادامه مطالب بر روی ادامه مطلب  کلیک کنید

 با نظر دادن  خود و فقط کیلیک بر رویه تبلیغات از این وبلاگ حمایت کنید

Maf Wood


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1386/06/04 ] [ 6:14 ] [ محمدرضا محمدی ]
سلام

ویژگی های دستگاههای لبه چسبان

(عملکرد مفید در محیط کارگاه)

 

در راستای شکوفائی صنعت چوب و همزمان با بوجود آمدن تولیدات مصنوعی در این صنعت و تولید صفحات نئوپان و MDF، دستگاههای لبه چسبان پا به عرصه وجود نهادند.

علت اصلی تولید اینگونه دستگاهها بهره گیری بیشتر از این نوع صفحات بود و مقاوم سازی آنها در برابر شرایط محیطی از جمله حرارت ، رطوبت محیط و همچنین حشرات موذی (که روزانه آسیبهای بسیاری به این نوع صفحات وارد می کردند) بود.

البته امروزه این بحث، یعنی مقاوم سازی صفحات در برابر شرایط محیطی کم رنگ تر شده و بیشتر به زیبائی ظاهری و ....

 

برای خواندن  ادامه مطالب بر روی ادامه مطلب  کلیک کنید

 با نظر دادن  خود و فقط کیلیک بر رویه تبلیغات از این وبلاگ حمایت کنید

Maf Wood


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ شنبه 1386/06/03 ] [ 7:52 ] [ محمدرضا محمدی ]

Processing centres and CNC routers

Automatic contour edgebanding machines Optimat BAK 41 and BAK 31

برای خواندن  ادامه مطالب بر روی ادامه مطلب  کلیک کنید

 با نظر دادن  خود و فقط کیلیک بر رویه تبلیغات از این وبلاگ حمایت کنید

Maf Wood


موضوعات مرتبط: ماشین آلات صنایع چوب و کاغذ
ادامه مطلب
[ شنبه 1385/10/02 ] [ 15:15 ] [ محمدرضا محمدی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

صنایع چوب و کاغذ
www.woodworking.ir
www.woodshop.ir


امکانات وب

  تبلیغات

مکان تبليغات شما

شما مي توانيد با کمترين هزينه در اين مکان تبليغ خود را قرار دهيد.

09131040231

مکان تبليغات شما

شما مي توانيد با کمترين هزينه در اين مکان تبليغ خود را قرار دهيد.

09131040231


تبلیغات شما 

Powered by WebGozar